Säsongen går mot sitt slut.
Birdie trädet är avslutat och vinnaren blev Carina Otternäs med 15 st. priset delas ut vid nästa kick-off. Delad andra plats med 5 st Beatrice Carlsson, Birgitta Chapman och Carina Sundin.
Vårt deltagande i Västmanlandsserien slutade med en 3:e plats i vardagsserien, 5:e plats i helgserien och i D70 kom vi på 4:e plats. Matchspelet gick inte lika bra i år vi kom 4:a och får lämna ifrån oss vandringspriset.
Tisdagskvällar har varit uppskattat och 6-10 deltagare per gång. Vi har även haft en hemlig resa till Katrineholm vilken var mycket uppskattad. Klädhängaren i damrummet där vi har kunnat sälja lite kläder verkar ha varit uppskattat och har fungerat väldigt bra vilket gör att vi fortsätter nästa år också. Min rekommendation är att du tar hem överblivna kläder och skor under vintern. Vi ansvarar inte för dessa.
Tack för denna säsong hoppas vi ses nästa säsong.
Marianne Ericson