Seriespel 2022

Fullerös lag i årets seriespel

Under säsongen 2022 kommer Fullerö GK att vara representerade med lag i följande officiella seriespel.

SM Klubblag [Indelning 2022]

Div. 2 Herrar Nedre Norra – 1 omgång som spelas 15-16 juli på Fullerö GK, 6 spelare ingår i laget varav 4 representerar klubben i respektive spelform (Foursome, Fyrboll & Singel).

Div. 2 Damer Mellan – 1 omgång som spelas 15-16 juli på Åkersberga GK, 6 spelare ingår i laget varav 4 representerar klubben i respektive spelform (Foursome, Fyrboll & Singel).

Västmanlandsserierna [Spelschema 2022]

Herrar H40 – HCP gräns +8,0 – 25,0, 6 omgångar, 6 spelare varav 4 räknas. Speldagar måndagar med första start kl. 14:00.
Lagledare: Fredrik Angnero, e-post: fredrik@angnero.se

Herrar H60 – HCP gräns +8,0 – 30,0, 8 omgångar, 6 spelare varav 4 räknas. Speldagar måndagar med första start kl. 13:00.
Lagledare: Håkan Karlsson, e-post: hkarlsson1@outlook.com

Herrar H70 – HCP gräns +8,0 – 40,0, 8 omgångar, 6 spelare varav 4 räknas. Speldagar måndagar med första start kl. 08:30.
Lagledare: Peter Brandt, e-post: brandt.peter@hotmail.se

Damer Vardag – HCP gräns +8,0 – 40,0, 6 omgångar, 6 spelare varav 3 räknas. Speldagar tisdagar med första start kl. 13:00.
Lagledare: Marianne Ericsson, e-post: marianne@skultunaintressenter.se

Damer Helg – HCP gräns +8,0 – 40,0, 6 omgångar, 6 spelare varav 3 räknas. Speldagar söndagar med första start kl. 13:00.
Lagledare: Carina Westberg, e-post: e.carina.westberg@telia.com

Ungdom – HCP gräns +8,0 – 54,0, 8 omgångar. Speldagar tisdagar, onsdagar och söndagar med första start kl. 13:00.

Damer Matchspel – 4 spelare per lag. Lagledare: Birgitta Chapman, e-post: birgitta.chapman@gmail.com 

Mellansvenska Veteranserien

Herrar H65 Div. 1 – HCP gräns +8,0 – 20,0, 8 omgångar, 6 spelare per lag. Speldagar tisdagar med första start kl. 10:00.
Lagledare: Staffan Westman, e-post: swestman121@gmail.com

Herrar H75 Norra – HCP gräns +8,0 – 28,0, 8 omgångar, 4 spelare per lag. Speldagar tisdagar med första start kl. 10:00.
Lagledare: Bo Fredriksson, e-post: bo-fredriksson@live.se

Herrar H80 Östra – HCP gräns +8,0 – 28,0, 6 omgångar, 4 spelare per lag. Speldagar tisdagar med första start kl. 10:00.
Lagledare: Uno Pettersson, e-post: unopettersson37@gmail.com